top of page

Оголошено склад журі Національного конкурсу 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль оголошує склад журі, яке оцінюватиме фільми Національної конкурсної програми


Аліса Коваленко

Українська режисерка документального кіно, чиї фільми здобули численні нагороди на міжнародних кінофестивалях, членкиня Європейської та Української кіноакадемій. Її фільми "Аліса в країні війни" (IDFA 2015) та "Домашні ігри" (Sheffield DocFest 2018) взяли участь у понад 100 фестивалях і отримали низку відзнак та нагород. Її повнометражний документальний фільм "Ми не згаснемо" мав світову прем'єру на кінофестивалі Berlinale 2023, став найкращим документальним фільмом VII Кінопремії “Золота Дзиґа”, а також був відібраний до селекційного списку Європейської кіноакадемії для номінації “Найкращий європейський документальний фільм” 2023.


Ліза Марі Руссо 

Кінематографістка та продюсерка, яка очолювала три фонди Великої Британії. Її фільми демонструвалися на престижних фестивалях по всьому світу, в кінотеатрах, на телебаченні та на стрімінгових платформах. Керувала фондом BFI Doc Society Fund з 2018 по 2021 рік, а потім була виконавчою продюсеркою окремих проєктів. У 2009 році разом з Кейт Огборн заснувала Fly Film. Вона також є консультанткою Sheffield DocFest MeetMarket і ACE Producers, співпродюсеркою Autofiction Films українського документального фільму "Поема для маленьких людей" і заступницею члена журі Європейського фонду солідарності з українським кіно.


Сахра Карімі

Кінорежисерка, сценаристка і викладачка університету родом з Афганістану. У 2012 році заснувала власну кінокомпанію та мультимедійну студію Kapila Multimedia House у Кабулі, щоб підтримувати незалежних афганських кінематографістів та митців. Стала першою жінкою в історії Афганістану, яка очолила державну кінокомпанію Afghan Film. Вона також перша і єдина жінка з Афганістану, яка здобула ступінь доктора кіномистецтва, і єдина афганська кінорежисерка, яка є членкинею Словацької академії кіно і телебачення. У творчому доробку має близько 30 короткометражних ігрових і документальних фільмів, а також Сахра є лауреаткою багатьох міжнародних кінонагород, зокрема Словацької національної кіно- і телепремії, Міжнародного фестивалю документального і короткометражного кіно в Більбао, фестивалів Sole Luna, Morodas Doc Film Festival (Італія), Cine Film Festival та інших. 


Ванда Адамік Грицова 

Власниця компаній Wandal Production і Alluvium Production, раніше працювала генеральною директоркою Media Pro Entertainment Group Slovakia та була президенткою Словацької академії кіно і телебачення. Зараз вона працює над фільмом “Виліт з Кабула”, історичною драмою “Кригою вниз” і телесеріалом “Три береги Дунаю”. 


Майк Фіггіс 

Кінорежисер, письменник і композитор, який часто поєднує ці професії. Майк приєднався до експериментальної театральної групи PEOPLE SHOW і багато гастролював. Саме тоді він почав експериментувати з кіно і звуком, додаючи елементи живого театру та опери. Здобув визнання з фільмом “Грозовий понеділок” (1988). В його доробку стрічки “Внутрішнє розслідування” (1990), “Залишаючи Лас-Вегас” (1995), “Міс Джулі” (1999), він експериментував із розділеним екраном у стрічці, “Таймкод” (2000), що став першим цифровим фільмом, знятим в реальному часі тощо. “Лукреція Борджиа” (2011) стала першою оперою, яку транслювали в 3D по всій Великій Британії. Також Майк є автором книг “Створення цифрового кіно” та “36 драматичних ситуацій для кіно", в яких досліджуються виклики нового кіно та структури сюжету. Остання його робота – документальний фільм про створення нового епічної стрічки Френсіса Форда Копполи “Мегалополіс”.


Нагадуємо, що 15-й ОМКФ відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Київ.15-й ОМКФ проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Програми «Креативна Європа» Європейського Союзу, Українського культурного фонду та Польського Інституту у Києві.


Генеральний партнер - ТАСКОМБАНК 

Музичний партнер - Радіо “Сільпо”

Партнер - Mastercard

Офіційний автопартнер - MAZDA

Офіційний партнер - UPHub 

Національна спілка кінематографістів України - партнер

Водний партнер артезіанська вода Avalon - збалансований склад та чистий джерельний смак  

Пивний спонсор фестивалю – Stella Artois від компанії AB InBev Efes Ukraine

Супер смачний партнер "Супер Філео"

Винний партнер - Latinium

Офіційний beauty партнер - L'Oréal Paris

SOLO for Diamonds - діамантовий партнер

Офіційний партнер - Moto

Генеральний телевізійний партнер ICTV 2

Головний медіапартнер 1+1 media

Інформаційний партнер Київстар ТБ

Медіапартнер MEGOGO 

Артмедіапартнер Harper's Bazaar

Інформаційний партнер Marie Claire 

Інформаційний діджитал-партнер Jetsetter 

Благодійний партнер - БФ “Діти героїв”

Партнер - Інститут Адама Міцкевича “Instytut Adama Mickiewicza” 


Офіційні локації кінофестивалю:

Parkovy – це комплекс івент локацій світового рівня у самому центрі Києва 

Будинок кіно – фестивальний центр 

Кінотеатр “Оскар”

bottom of page