top of page

Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив фільми з ретроспективи «Кохати по-українськи»

Цьогоріч на 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі покажуть фільми зі спеціальної програми-ретроспективи «Кохати по-українськи». Це чотири стрічки українських режисерів та режисерок. Програмні фільми порушують теми переселенців, заробітчанства, співзалежностей та почуттів серед диму революції. У фокусі кожного, звісно, — любов.


Список фільмів, що увійшли до програми «Кохати по-українськи»:


  • «Віддана», реж. Христина Сиволап, 2019

Це повнометражний дебют режисерки Христини Сиволап, знятий за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Хронотоп фільму — Станіславів другої половини 19-го сторіччя. За сюжетом, врятовані 25 років тому зі страшної пожежі Стефа, дочка служниці, і Аделя, рідна донька доктора Анґера, досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. Це історія про залежність, ревнощі й любов.


  • «Гніздо горлиці», реж. Тарас Ткаченко, 2016

Це соціальна драма, в якій порушено проблему життя українських жінок-заробітчанок в Італії. Дарина, задля втілення давньої мрії — побудувати мініготель на рідній Буковині, поїхала працювати покоївкою до Італії. У будинку італійця Алессандро їй доводиться терпіти знущання його матері, яка робить усе для того, аби Дарина покинула їхній дім. Головна героїня повертається додому вагітною, там на неї чекає розв’язання численних родинних проблем, а найголовніше — чи здатне минуле життя прийняти її іншою. Сценарій до фільму написаний на основі однойменного роману Лесі Олендій.


  • «Забуті», реж. Дарія Онищенко, 2019

Фільм знятий у копродукції України та Швейцарії. Світова прем’єра стрічки відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі в рамках конкурсної програми «1-2», де фільм відзначили Спеціальною премією журі. «Забуті» — кіно про події в тимчасово окупованому Луганську. В основі сюжету — історія вчительки української мови Ніни, яка одного разу рятує від арешту сімнадцятирічного Андрія. Хлопець потрапив до міліції через український прапор на шкільному даху. Згодом головній героїні доведеться робити складний вибір між тим, щоб виїхати зі своїм чоловіком, дрібним контрабандистом, Юрієм, на підконтрольну Україні територію, чи залишитись. 


  • «Стрімголов», реж. Марина Степанська, 2017

Історія кохання, що розгортається під час великих змін у країні. Випадкова зустріч Антона, музиканта-вундеркінда, який після лікування від алкогольної залежності та перебування у Швейцарії повертається додому, і Каті, дівчини, яка перебуває в пошуках кращого життя, змінює все. Адже події відбуваються протягом «зими, що нас змінила» — історичних 5 місяців 2013-2014 року в Києві. 


15-й ОМКФ проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Програми «Креативна Європа» Європейського Союзу.


Генеральний спонсор — ТАСКОМБАНК

Музичний партнер — Радіо «Сільпо»

Партнер — Mastercard

Офіційний автопартнер — MAZDA

Офіційний партнер — UpHub

Водний партнер артезіанська вода Avalon — збалансований склад та чистий джерельний смак


Генеральний телевізійний партнер ICTV 2     Головний медіапартнер 1+1 media

Інформаційний партнер Київстар ТБ              Медіапартнер MEGOGO

Артмедіапартнер Harper’s Bazaar                   Інформаційний партнер Marie Claire

Інформаційний діджитал-партнер Jetsetter


Офіційні локації кінофестивалю:

Parkovy — це комплекс івент локацій світового рівня у самому центрі Києва

Будинок кіно — фестивальний центр

НСКУ – партнер фестивалю

Кінотеатр «Оскар»

bottom of page