25 серпня продовжились покази фільмів конкурсних та позаконкурсних програм. Так, глядачам показали стрічки спеціальної програми “Міста та їхні герої” Ольги Гібелінди та Андрія Литвиненка, “Хліб та сіль” Даміана Коцура та “CIVIL PITCH 2.0. Кіно, що наближає перемогу”, який зняли Павло Дорогой, Леся Дяк, Галина Лавринець, Анастасія Тиха,
“CIVIL PITCH відбувається вже вдруге. Наприкінці 2021 року була ідея зробити фільм про Нелю, яка має свій музей народного побуту в Полтавській області. Після початку повномасштабного вторгнення у хаті Нелі, яка планувалась під музейні експонати, прихистили харків’ян, які й досі тут живуть – герої фільму “Гості з Харкова”, – сказала Олександра Братищенко, продюсерка “Гості з Харкова”
У Національному конкурсі представили фільми “Ти мене любиш?” Тоні Ноябрьової, “Звідки куди” Мачека Хмели та “Правило двох стін” Девіда Гутніка.
Під час Q&A фільму “Звідки куди” режисер Мачек Хмела сказав: “Ми знімали цей фільм з надією, що він буде транслюватися, коли війна вже закінчиться. Та, на жаль, вона досі триває… Все почалося на третій день війни, коли я побачив тисячі людей на польсько-українському кордоні. Тоді я вирішив купити бусик і доєднатися до інших волонтерів. З деякими людьми, котрих я евакуював, я і досі тримаю зв'язок. Зараз моя волонтерська діяльність полягає в тому, що я допомагаю збирати кошти на транспортні засоби. Цей досвід, який я пережив, навчив мене цінувати життя, і це був один із посилів фільму”.
“У фільмі ніхто не висловлює свої почуття, хоча головна героїня не раз запитує: “А ти мене любиш?” Раніше не було заведено висловлювати свої почуття. Мені, наприклад, ніколи цього не казали, хоча я розуміла – батьки мене дуже любили, – розповіла Тоня Ноябрьова. – В цьому фільмі є дві частини пазла. Перша – це розлучення батьків. В мене теж таке трапилося. Попри те, що я була вже доросла, це було важко. Друга частина — це дев'яності роки, які я дуже детально пам'ятаю. Та для мене 1990-ті не були трагічними. Я була дитиною, мені було достатньо однієї жуйки для щасливого тижня. Я вирішила скомпілювати ці дві теми — розруха в житті й в душі головної героїні та розруха навкруги, тобто драма помножена на драму”.
Продовжила свою роботу і Літня кіношкола. Учасники відвідали майстер-класи, присвячені документальному кіно. Зокрема, майстер-клас “Можливості фільму – фестивальна історія” з Ольгою Бесхмельниціною.
Також в межах Літньої Кіношколи відбулись майстер-клас про створення діалогу з героєм у документальному проєкті за участі режисера Юліана Улибіна, майстер-клас “Продюсування документального архівного кіно” за участі продюсерки Олександри Братищенко та майстер-клас за участі авторок фільму “Деміург” Олени та Ольги Семак “Як пройти шлях від ідеї до прем'єри?”.
“Над фільмом “Деміург” ми працювали протягом чотирьох рокі. Історія знімалась дуже скромними ресурсами і з мінімальною кількістю техніки..Монтаж був дуже складний, були довгі обговорення, суперечки. Довіру героїв я відчула лише на третій рік зйомок. коли вони перестали хвилюватися перед камерою, – поділилась Ольга Семак. – Наш фільм – це синтез жанрів. Це абсолютно реальна історія без режисерського втручання".
В межах індустрійної секції Film Industry Office відбулась презентація грантової програми Ukrainian Film Academy and Netflix, а також низка дискусій. Зокрема, експерти обговорили, як знімати фільми про війну, а також місце документального кіно в розбудові та формуванні суспільних інституцій та як зробити документальний контент зрозумілим міжнародному глядачу.
Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, зауважив: “Коли росіяни руйнують ракетами електричну систему в Україні, змушують всю територію жити без світла, без центрального опалення, водопостачання, їжі, вони проводять геноцид. І нам потрібно інформувати про це світ, в чому допомагає кіноспільнота. Саме люди з камерами роблять проблеми видимими”.
Одеський міжнародний кінофестиваль проходить за підтримки:
Одеська міська рада
Чернівецька міська рада
Чернівецька обласна рада
Український культурний фонд
Програма «Креативна Європа» та Європейський Союз
Державне агентство України з питань кіно
Офіційний спонсор TM ARARAT
Офіційний платіжний партнер Mastercard
Генеральний телевізійний партнер ICTV 2
Офіційний партнер UpHub
Партнер документальної секції Film Industry Office Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Офіційний партнер Культурно-мистецький центр ім. І. Миколайчука
Глянцевий партнер Marie Claire
Культурний партнер Jetsetter
Медіапартнер MEGOGO
Офіційний готель “Буковина”
Інформаційний партнер Радіо 10
Інформаційний партнер Чернівецька медійна платформа "Шпальта"
Інформаційні партнери: Суспільне Чернівці, Суспільне Львів, Суспільне Одеса, Суспільне Культура, Радіо Культура
Інформаційний партнер С4 – медіа гарячих новин (м. Чернівці)
Медіапартнер української культури Лірум
Партнер Bolt