top of page

15-й Одеський міжнародний кінофестиваль представляє документальну ретроспективу українського кіно

На 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі відбудуться покази документальної ретроспективи українського кіно. До неї увійшли п’ять фільмів, які вже завоювали глядачів та підкорили журі фестивалів:  

  • В. Сильвестров”, реж. Сергій Буковський, 2020

Стрічка присвячена творчості видатного українського композитора і розповідає про основні віхи його життя.  Водночас фільм зовсім не схожий на традиційну кінобіографію. Це передовсім споглядання, сповідь, історія видатного таланту на тлі контроверсійної епохи, авторський погляд на особистість генія у всій його химерності, незвичності та емоційній глибині.

  • Живі”, реж. Сергій Буковський, 2008

Вони були дітьми, коли у їхніх батьків відібрали все. Нині,  у 2008-му, вони – ті, що вижили, – промовляють з екрану до нас, живих... У фільмі йдеться про події Голодомору в Україні  1932-33 років. Одним з героїв розповіді став також британський журналіст Гарет Джонс, чия правда про трагедію українців не була почута на Заході. 

  • Плай”, реж. Єва Джишиашвілі, 2021

Немісцевому легко загубитися серед гір. Тут ніби зупиняється годинник, і кожна дрібниця набуває нового змісту. Розмірений ритм повсякдення родини Малковичів демонструє загальнолюдський досвід безперервності буття. Вони існують у згоді з середовищем, і головне – у гармонії з собою. 

  • Присмерк”, реж. Валентин Васянович, 2014

Історія про стару 82-річну Марію та її хворого сина Сашка. Вони доживають віку в глухому селі поза цивілізацією. Сашко після важкої хвороби втратив зір. Він боїться, що мати помре першою. Марія розуміє, що про сина ніхто не потурбується і тримається за життя з останніх сил. Сільська екзистенція гіпнотизує ірраціональними діями харизматичних персонажів, котрі дійшли до краю, але не збираються капітулювати.

  • Українські шерифи”, реж. Роман Бондарчук, 2015

Неначе птах, в’ється у повітрі невеликий український прапор, прикріплений до автомобіля двох «шерифів», обраних громадою села на півдні України. Шерифи рятують жінку від анаконди, вирішують сімейні сварки, спиняють бійки між сусідами. Тим часом на сході країни йде війна. Чоловікам приходять повістки в армію. Діти пишуть листи воїнам і збирають передачі з консерваціями й теплими шкарпетками. А у селі з’являється сепаратист.


15-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Київ.


15-й ОМКФ проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Програми «Креативна Європа» Європейського Союзу.


Генеральний партнер - ТАСКОМБАНК 

Музичний партнер - Радіо “Сільпо”

Партнер - Mastercard

Офіційний автопартнер - MAZDA

Офіційний партнер - UpHubНаціональна спілка кінематографістів України - партнер

Водний партнер артезіанська вода Avalon - збалансований склад та чистий          джерельний смак  

Пивний спонсор фестивалю – Stella Artois від компанії AB InBev Efes Ukraine

Генеральний телевізійний партнер ICTV 2

Головний медіапартнер 1+1 media

Інформаційний партнер Київстар ТБ

Медіапартнер MEGOGO 

Артмедіапартнер Harper's Bazaar

Інформаційний партнер Marie Claire 

Інформаційний діджитал-партнер Jetsetter 

Благодійний партнер - БФ “Діти героїв”
Офіційні локації кінофестивалю 


Parkovy – це комплекс івент локацій світового рівня у самому центрі Києва 


Будинок кіно - фестивальний центр 


Кінотеатр “Оскар” 

bottom of page