top of page

Les Films du Losange представляє: програма французької кіностудії на 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі

Цьогоріч на 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі презентують спеціальну програму французької кіностудії «Les Films du Losange».


«Les Films du Losange» легендарна компанія, яка вже понад 60 років просуває на світові екрани найяскравіші стрічки європейських, насамперед, французьких режисерів. Це найстаріша незалежна виробнича компанія, що наразі діє у Франції, заснована 1962 року Барбетом Шрьодером та Еріком Ромером. «Les Films du Losange» — «дитина любові між кіно й кінокритикою», — йдеться на їхньому сайті.

У ретроспективі 15-го ОМКФ — відновлені копії трьох культових фільмів, прем'єри яких відбулися на Каннському фестивалі:


  • «L'amour fou» («Божевільна любов»), реж. Жак Ріветт, 1969

У основі фільму — стосунки акторки та режисера в період підготовки театральної групи до постановки трагедії «Андромаха» Жана Расіна. Головні герої не можуть лишити свої особисті проблеми вдома, шлюб руйнується. Чорно-білий фільм фокусується на тривалому процесі самознищення стосунків, що перетворюються на справжню трагедію, коли чоловік знаходить розраду в інших жінках, а акторка обирає зосередитися на роботі таким чином, ніби з її партнером нічого не відбувається.


  • «La maman et la putain» («Матуся й шльондра»), реж. Жан Юсташ, 1973

Драмеді про любовний трикутник. Безробітний Александр, який фінансово залежить від своєї коханки Марі, одного разу зустрічає молоду медсестру Вероніку, в яку швидко закохується. Втім вирішує не покидати Марі. Жінки спочатку погоджуються на такі свої ролі, але згодом усе ускладнюється. Режисер писав, що «Матуся й шльондра» — єдиний із його фільмів, котрі він здатен ненавидіти, оскільки ця робота постійно повертає його обличчям до себе.


  • «Les nuits de la pleine lune» («Ночі повного місяця»), реж. Ерік Ромер, 1984

Дизайнерка інтер’єрів Луїза живе з архітектором Ремі в передмісті Парижа. Їхнє життя було б ідеальним, якби Ремі розділяв любов Луїзи до нічних вечірок. Бажаючи зберегти свою незалежність, Луїза орендує простір у Парижі. Закоханий у неї друг-пліткар Октав супроводжує Луїзу під час нічних пригод і ревнує її до численних прихильників. Після ночі повного місяця Луїза усвідомлює, що воліє бути з Ремі.


Нагадуємо, що 15-й ОМКФ відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Київ.


15-й ОМКФ проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Програми «Креативна Європа» Європейського Союзу.


Генеральний спонсор  ТАСКОМБАНК

Музичний партнер  Радіо «Сільпо»

Партнер  Mastercard

Офіційний автопартнер  MAZDA

Офіційний партнер  UpHub

Водний партнер артезіанська вода Avalon  збалансований склад та чистий джерельний смак


Генеральний телевізійний партнер ICTV 2 Головний медіапартнер 1+1 media

Інформаційний партнер Київстар ТБ Медіапартнер MEGOGO

Артмедіапартнер Harper’s Bazaar Інформаційний партнер Marie Claire

Інформаційний діджитал-партнер Jetsetter


Офіційні локації кінофестивалю:

Parkovy  це комплекс івент локацій світового рівня у самому центрі Києва

Будинок кіно  фестивальний центр

Кінотеатр «Оскар»

bottom of page