top of page

ЖИВІ / THE LIVING

2008 / 76' / Україна

Вони були дітьми, коли у їхніх батьків одібрали все. Нині,  у 2008-му, вони, ті, що вижили, промовляють з екрана до нас, живих... 

У фільмі йдеться про події Голодомору в Україні  1932-33 років.  

Одним з героїв нашої розповіді став також британський журналіст Гарет Джонс, чия правда про трагедію українців не була почута на Заході. Посольства з Харкова – тодішньої столиці України – надсилали щоденні звіти про кількість померлих, про сталінські “чорні дошки” своїм урядам, але уряди ті байдуже складали папери в архіви, не прислухаючись до чужої біди.

Історія нікого нічому не вчить.  І сьогодні вона знову йде тим самим колом...

 

Розклад показів:


19.07.2024 о 11:30, у Будинок кіно, вул. Саксаганського 6 (Київ), Синя зала


 

РЕЖИСЕР - СЕРГІЙ БУКОВСЬКИЙ


Біографія

Сергій Буковський, кінорежисер (1960 р.н.) закінчив кіно факультет за спеціальністю кіно режисура Київського Інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого (нині Київський Національний Університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого). Народний артист України, Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.

Після служби у лавах радянської армії, понад 10 років працював на  Українській студії хронікально-документальних фільмів. 1995-1998 рр. був керівником департаменту документального кіно в Internews Ukraine. 

За час роботи в кіно Сергій Буковський зняв понад 30 документальних, телевізійних та ігрових фільмів. Його стрічки брали участь у конкурсах престижних міжнародних кінофестивалів – Лейпциг (Німеччина), Ніон (Швейцарія), Амстердам (Нідерланди), Краків (Польща), Нью-Йорк (США) та ін.

У 1998 – 2003 роках – майстер курсу документального кіно в Київському Національному Університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого.

Читав лекції та майстер-класи на міжнародних кінофестивалях в Одесі, Кракові, Києві, Харкові; а також у Мюнхенській кіно школі, Арт факультеті у Чикаго та кіно школі Університету Південної Каліфорнії.

У 2014 році заснував Майстерню документального кіно (The Serhiy Bukovsky Film Program). Дипломні роботи студентів Майстерні беруть участь в міжнародних та національних кінофестивалях і відзначаються призами.


Вибрана фільмографія

  • Завтра свято (1987)

  • Дах (1990)

  • Знак тире (1992)

  • Дислокація (1992)

  • Назви своє імʼя (2008)

  • Живі (2006)

  • Головна роль (2016)

  • В. Сільвестров (2020)

  • Іван і Марта (2023)

 

Продюсери: Марк Едвардс, Вікторія Бондар

Сценаристи: Сергій Буковський, Сергій Тримбач, Вікторія Бондар, Євгенія Кравчук

Оператор: Володимир Кукоренчук

Виробник: Міжнародний благодійний фонд “Україна 3000”, Кіностудія “Листопад”


Comments


bottom of page