top of page

РЕСПУБЛИКА МОВЧАННЯ / REPUBLIC OF SILENCE

2021 / 183' / Сірія, Німеччина, Франція, Катар, Італія

Кінострічка, яка була дванадцять років у виробництві, стає свідком трагедії епохальних масштабів, що супроводжується постійно розширюваною мозаїкою крихких моментів, глибоко вкорінених у життя режисера.

Вони виросли в країнах диктаторів і стеження, де зображення цензуруються, фотографії спалюються, думки стримуються, а язики тримаються за зубами. Протягом багатьох років вони знімали фільми, документували життя, своє життя, принаймні те, що було можливо. Вони записували звуки вночі, таємно, щоб відчуття доповнювали зображення. Із, здавалося б, розрізнених образів і наративів виникає цілісна емоційна чутливість, яка відкриває особливу перспективу історії та намагається висловити те, що було невисловленим і замовчаним. Розповідь від першої особи, яка коливається від особистої , інтимної перспективи поза часом до іншої, навпаки, дуже обширної, сучасної та політичної. Це подорож режисерки та її партнера, друзів та їхніх сімей: колись революціонерів у своїй країні, колись вигнанців у сучасній Європі, колись активістів, режисерів, коханців і слухачів. Це подорож від мовчання до слів, від сліпоти до бачення, історія про те, як кіно стало можливим і врятувало їхні життя.

 

Розклад показів:

21.08, 13:30, ККЗ "Чернівці" (вул. Університетська, 10, Чернівц)


 

РЕЖИСЕР - ДІАНА ЕЛЬ-ДЖЕЙРУДІ

Біографія

Діана Ель-Джейруді – незалежний кінорежисер, продюсер і монтажер. Її фільми демонструвалися на міжнародних фестивалях у понад 60 країнах, а також на мистецьких подіях, зокрема у Kunsthalle Wien, Berlin State Museums, Taipei Biennial тощо. Її фільми транслювалися по всьому світу в таких мережах, як Arte, NHK, TSR, NRK, TV2, Al Arabiyah. Як продюсер, вона працювала з молодими режисерами, спродюсувавши низку незалежних документальних фільмів у Сирії та за її межами.

Її кар’єра в кіно почалася в 2002 році після співзасновництва незалежного кіновиробництва в Дамаску «Proaction Film». Крім того, що вона була режисером і продюсером, вона керувала компанією протягом 12 років і була співзасновником «Міжнародного фестивалю документального кіно Dox Box» у Сирії в 2008 році, де вона очолила навчальні та галузеві заходи. Фестиваль тривав до повстання в 2011 році. Покинувши Сирію, Діана переїхала до Берліна та стала співзасновницею продюсерської компанії «Proaction Film», пізніше перейменованої в «No Nation Films GmbH», де вона продовжує знімати фільми, і незалежної некомерційної організації підтримки документалістики «Dox Box», якою вона керує від моменту створення.


Вибрана фільмографія

  • Ляльки: жінка з Дамаску (2007),

  • Ранкові страхи, нічні співи (2013),

  • Республіка мовчання (2021)

 

Продюсер: Оруа Нірабіа, Діана Ель-Джейруді, Каміль Лемле

Сценарист: Діана Ель-Джейруді

Оператор: Себастіан Баумлер, Діана Ель-Джейруді, Оруа Нірабіа, Гевара Намер

Актори: Рамі Абуджамра, Оруа Нірабіа, Гевара Намер

Виробник / Production: No Nation Films, Les Films d'Ici, Proaction Film

Komentarze


bottom of page