top of page

РЕГЛАМЕНТ ШІСТНАДЦЯТОГО ОДЕСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ

Редакція діє з «22» січня 2025 року

 

Одеський міжнародний кінофестиваль (далі також – Кінофестиваль) створений з метою підтримки та розвитку кінематографічного мистецтва і кіноіндустрії в Україні, а також представлення глядачам українських і світових фільмів високої художньої якості.

 

Засновником і організатором Кінофестивалю виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «Український кінофестиваль» (далі – Організатор), юридична особа, яка зареєстрована і діє відповідно чинного законодавства України.

 

Кінофестиваль проводиться в місті Київ (Україна) на підставі цього Регламенту. Проведення XVI Одеського міжнародного кінофестивалю заплановано в період з «24» вересня 2025 року до «04» жовтня 2025 року.

Одеський міжнародний кінофестиваль – це щорічна подія, присвячена розвитку кіно в Україні. Фестиваль є платформою для демонстрації нових фільмів, обміну досвідом між кіномитцями та встановлення міжнародних зв'язків.  

Програма Кінофестивалю включає такі секції:

 

Конкурсні програми:

 

  • Національна українська конкурсна програма

  • Міжнародна європейська конкурсна програма 

  • Пітчинги Film Industry Office
     

та позаконкурсні спеціальні програми показів, які формуються Організатором відповідно до внутрішніх правил та положень. 

 

В Регламенті Кінофестивалю застосовуються такі терміни та визначення:
 

  • Повнометражний фільм: Аудіовізуальний твір тривалістю понад 50 хвилин, призначений для кінопрокату, демонстрації на кінофестивалях, телебаченні, VOD платформах. 

  • Український фільм: Аудіовізуальний твір, створений згідно з чинним законодавством України, більшість виробничих процесів якого (сценарій, зйомка, постпродакшн) здійснено на території України або за участю українських кінематографістів.

  • Європейський фільм: Аудіовізуальний твір, створений відповідно до норм Європейського Союзу, більшість виробничих процесів якого, здійснено на території країн ЄС або асоційованих членів, або за участю європейських кінематографістів.

Участь в конкурсних програмах Кінофестивалю

У конкурсних програмах можуть брати участь як юридичні, так і фізичні особи, які є власниками авторських прав на фільм або мають відповідні повноваження від власника. Для участі необхідно подати заявку та переглядову версію фільму, що відповідає критеріям, встановленим Регламентом. 

Зверніть увагу: учасники з країн, на які поширюються міжнародні санкції, до участі не допускаються.

 

1. Національна конкурсна програма

1.1 У Національній українській конкурсній програмі можуть брати участь українські та копродукційні з Україною повнометражні фільми (ігрові, документальні, анімаційні, експериментальні) усіх жанрів, завершені у 2024 або 2025 році.

1.2 Приймання заявок для участі в Національній українській конкурсній програмі починається з «22» січня 2025 року і є безоплатним. 

1.3 Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті Кінофестивалю або на сервісі FilmFreeWay, і надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за київським часом) «1» червня 2025 року.

1.4 Кількість стрічок, яка буде брати участь в Національній українській конкурсній програмі  – не обмежена.

1.5 Фільми, що не пройшли відбір до Національної української конкурсної програми, можуть бути запрошені до участі в інших секціях фестивалю. Рішення про участь у позаконкурсних програмах ухвалюється за погодженням з авторами фільму. Автори зобов'язані надати всі необхідні матеріали для організації показів.

1.6 Відбір фільмів до конкурсної програми здійснює експертна комісія, сформована організаторами фестивалю. Пріоритет надається фільмам, що будуть представлені українській аудиторії вперше.

1.7 Інформація про фільми, які пройшли відбір до Національної української конкурсної програми, буде опублікована на офіційному сайті фестивалю та офіційних сторінках в соцмережах. Учасникам, які подали заявки, рекомендуємо слідкувати за новинами на сайті фестивалю.

1.8 Для творчої групи фільму-учасника передбачено запрошення на показ фільму під час фестивалю (режисер, виконавці головних ролей, оператор, продюсер) в кількості до 20 шт. Організатори забезпечують акредитацією представників фільму (не більше 5 шт.), що дає право на участь у всіх заходах фестивалю.

1.9 Під час Кінофестивалю визначаються переможці Національної української конкурсної програми в таких номінаціях: 

  • «Найкращий український повнометражний ігровий фільм»;

  • «Найкращий український повнометражний документальний фільм».​​

1.10 Переможцем у кожній з номінацій «Найкращий український повнометражний ігровий фільм», «Найкращий український повнометражний документальний фільм» може бути названий лише 1 (один) фільм-учасник.

1.11 Переможців Національної української конкурсної програми обирає незалежне журі, до складу якого входять відомі діячі кіноіндустрії. Члени журі не мають конфлікту інтересів і  ухвалюють рішення виключно на основі художньої цінності фільмів.

1.12 Режисер(-ка) або продюсер(-ка) фільму-переможця в номінації «Найкращий український повнометражний ігровий фільм» нагороджується статуеткою «Золотий  Дюк» та грошовою премією у розмірі 75 тисяч гривень. Розподіл призів здійснюється згідно з внутрішніми домовленостями.

1.13 Режисер(-ка) або продюсер(-ка) фільму-переможця в номінації «Найкращий український повнометражний документальний фільм» нагороджується статуеткою «Золотий Дюк» та грошовою премією у розмірі 75 тисяч гривень. Розподіл призів здійснюється відповідно до внутрішніх домовленостей.

1.14 Національне журі має право присудити не більше двох Спеціальних дипломів фільмам-учасникам Національної української конкурсної програми або членам їхніх творчих груп.

 

2. Міжнародна європейська конкурсна програма

2.1 У Міжнародній європейській конкурсній програмі можуть брати участь європейські повнометражні фільми (ігрові, документальні, анімаційні, експериментальні) усіх жанрів, завершені у 2024 або 2025 році.

2.2 Приймання заявок для участі в Міжнародній європейській конкурсній програмі починається з «22» січня 2025 року і є безоплатним. Міжнародна конкурсна програма є відкритою для учасників з усіх країн членів Європейського Союзу та асоційованих членів ЄС. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційному сайті Кінофестивалю або на сервісі FilmFreeWay, і надати всі зазначені в онлайн-формі матеріали до 14:59:59 (за київським часом) «1» червня 2025 року.

2.3 Кількість стрічок, що буде брати участь в Міжнародний конкурсній програмі  – не обмежена. 

2.4 Фільми, що не пройшли відбір до Міжнародної європейської конкурсної програми, можуть бути запрошені до участі в інших секціях фестивалю. Рішення про участь у позаконкурсних програмах ухвалюється за погодженням з авторами фільму. Автори зобов'язані надати всі необхідні матеріали для організації показів.

2.5 Відбір фільмів для участі в Міжнародній європейській конкурсній програмі здійснюється відбірковою комісією, яка обирає найкращі роботи серед поданих заявок. Пріоритет надається фільмам, що матимуть українську прем'єру на Одеському міжнародному кінофестивалі.

2.6 Інформація про фінальний список фільмів-учасників Міжнародної європейської конкурсної програми публікується на офіційному сайті Одеського міжнародного кінофестивалю.

2.7 Під час Кінофестивалю визначаються переможці Міжнародної Європейської конкурсної програми в номінації «Найкращий європейський повнометражний фільм»

2.8 Переможцем в номінації «Найкращий європейський повнометражний фільм», може бути названий лише 1 (один) фільм-учасник.

2.9 Переможця Міжнародної європейської конкурсної програми визначає міжнародне журі, до складу якого входять авторитетні кінематографісти з різних країн світу.

2.10 Режисер фільму-переможця в номінації «Найкращий європейський повнометражний фільм» нагороджується статуеткою «Золотий Дюк».

2.11 Міжнародне журі має право присудити не більше двох Спеціальних дипломів фільмам-учасникам або членам їхніх творчих команд.
 

3. Пітчинги Film Industry Office 

Презентація проєктів повнометражних ігрових, документальних, анімаційних фільмів на стадіях девелопменту (Development) та ворк-ін-прогрес (Work in Progress).

 

3.1 До участі в презентаціях  запрошуються творці повнометражних ігрових, документальних та анімаційних фільмів, які перебувають на стадії Development та Work in Progress. 

3.2 Проєкти, які подаються на розгляд, повинні бути українського або спільного з Україною виробництва. Презентація проєктів відбувається англійською мовою, матеріали надаються як українською, так і англійською мовами.   

3.3 Заявки на розгляд приймаються без будь-яких обмежень за віком, фізичними можливостями, расою, статтю, релігією, сексуальною орієнтацією. 

3.4 Критерії відбору проєкту:

Проєкти, подані для участі у презентаціях Development та Work In Progress в межах Кінофестивалю, повинні відповідати кожному з наступних критеріїв: 

  • Проєкт має бути повнометражним ігровим, анімаційним, документальним фільмом (хронометраж від 50 хв); 

  • Для Development: на момент подання заявки проєкт повинен бути завершений перший драфт сценарію та підтверджено 30% фінансування;

  • Для Work in Progress: на момент подання заявки проєкт повинен мати готовий відзнятий матеріал або перебувати в монтажно-тонувальному періоді виробництва.

3.5 Вимоги до оформлення документів та матеріалів під час подачі проєкту для Development:

  • фрагмент сценарію (до 10 сторінок), синопсис і розширений синопсис проєкту;

  • режисерське бачення проєкту (1 стор.);

  • фото режисера (режисерки) (.jpeg)

  • фото продюсера (продюсерки) (.jpeg)

  • презентація проєкту (pdf або ppt).

  • За наявності: відеоматеріали для презентації подаються у вигляді посилання на хмарне сховище, VIMEO, YouTube з англійськими субтитрами.

3.6 Вимоги до оформлення документів та матеріалів під час подачі проєкту для Work in Progress:

  • кадри з фільму поліграфічної якості JPG, PNG (мінімум 3 шт.); 

  • фото режисера (режисерки) (.jpeg); 

  • фото продюсера (продюсерки) (.jpeg); 

  • посилання на трейлер або змонтовані фрагменти фільму з англійськими субтитрами та українськими за наявності іноземної мови (хронометраж від 3 до 5 хв), відеоматеріали для презентації подаються у посилання на хмарне сховище, VIMEO, YouTube.

  • За бажанням: презентація Проєкту (.ppt або .pdf)

3.7 Після оголошення результатів відбору офіційні представники проєкту-учасника заповнюють заявки на акредитацію Industry для кожного представника проєкту (до 2-х осібі) на сайті Кінофестивалю.  

3.8 Представникам проєктів-учасників надсилаються окремі листи з інструкцією щодо підготовки матеріалів на вказані електронні адреси. 

3.9 Приймання реєстраційних форм на участь у презентаціях Development та Work In Progress починається «1» липня 2025 року. Заявки приймаються до «1» серпня 2025 до 23.59.00 за київським часом.

3.10 Список проєктів-учасників буде оголошено на офіційному сайті Кінофестивалю - oiff.com.ua

3.11 Презентації Development та Work In Progress відбудуться в межах подій секції Film Industry Office Кінофестивалю. 

3.12 Інформація про проєкти, авторів та представників проєктів, зазначених в заявці презентацій Development та Work In Progress, буде опублікована на сайті oiff.com.ua

3.13 Проєкти проходять двоступеневий відбір: спочатку перевіряється відповідність поданих матеріалів формальним вимогам, а потім експертна комісія оцінює їхню художню цінність та потенціал.

3.14 Переможців презентацій Development та Work in Progress обирає журі з досвідчених кінопрофесіоналів.

3.15 Правила презентації: 

  • Презентація проєкту передбачає виступ творчої групи (англійською мовою, до 5 хвилин), а також показ матеріалів для проєктів Work in Progress (до 10 хвилин).

  • У презентації може брати участь будь-яка кількість членів творчої групи, але обов'язковою є присутність продюсера (ки) або режисера (ки) проєкту. 

  • Під час усної презентації проєкту автори можуть використовувати додаткові відео-, фото- та аудіоматеріали для повнішого розкриття концепції. Усі необхідні файли слід надати до 1 вересня 2025 року.

  • Презентація проєкту завершується сесією запитань та відповідей, яка дозволить учасникам детальніше розповісти про свій проєкт та отримати зворотній зв'язок від експертів.​

3.16 Проєкт-переможець презентації Development, визначений журі за критеріями якості, художньої цінності та потенціалу (національного чи міжнародного), отримує грошову премію в розмірі 50 000 (п'ятдесят тисяч) гривень.

3.17 Проєкт-переможець презентації Work In Progress, визначений журі за критеріями якості, художньої цінності та потенціалу (національного чи міжнародного), отримує грошову премію у розмірі 50 000 (п'ятдесят тисяч) гривень.

3.18 Виплата премії здійснюється протягом 3 (трьох) місяців з моменту оголошення результатів конкурсу з урахуванням вимог податкового законодавства України. Одержувач премії зобов'язаний самостійно вжити необхідних заходів для її отримання.

3.19 Переможець зобов’язаний розмістити у титрах майбутнього фільму інформацію про те, що він брав участь та переміг у Пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю. 

 

4. ПРАВА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ГАРАНТІЇ

4.1 Подаючи заявку на участь в будь-якій із програм Кінофестивалю, учасник бере на себе повну відповідальність за правдивість і достовірністьнаданої інформації та підтверджує, що не порушує права третіх осіб. Учасник також надає організаторам фестивалю всі необхідні права для демонстрації фільму або презентації проєкту.

4.2 Подаючи заявку, учасник підтверджує, що володіє всіма необхідними правами на фільм і не порушує авторських прав третіх осіб. Учасник бере на себе відповідальність за будь-які наслідки, пов'язані з порушенням авторських прав. Організатор має право виключити фільм або проєкт з програми фестивалю у разі виявлення таких порушень. У разі виникнення претензій третіх осіб, Учасник зобов'язується самостійно їх врегулювати та нести пов'язані з цим витрати.

4.3 Учасники надають Організатору право на використання інформації про Проєкт, а саме: короткого опису проєкту (синопсису), кадрів з фільму / постерів, тизеру / трейлеру, переліку складу творчої групи Проєкту, їх біографій, а також командних фото, цитат сказаних будь-ким з команди тощо, в публічному просторі (на новинних ресурсах, сайтах, в соціальних мережах тощо) у випадку якщо проєкт буде відібрано для показу на Кінофестивалі.

4.4 Організатор зобов'язується використовувати надані учасниками матеріали лише для цілей, пов'язаних з проведенням фестивалю, і не розповсюджувати їх без згоди авторів для інших цілей.

4.5 Організатор зобов'язаний забезпечити технічно коректну демонстрацію фільмів та проєктів та вживати всіх необхідних заходів для запобігання їхньому несанкціонованому копіюванню та розповсюдженню.

4.6 Факт подачі заявки Учасником підтверджує його згоду на передачу, збір, обробку і використання, зберігання  його персональних даних. Персональні дані Учасників використовуються виключно Організатором або уповноваженими ними особами з дотриманням необхідних заходів конфіденційності та виключно у зв’язку з проведенням Кінофестивалю і не надаються жодним третім особам для цілей, не пов’язаних із Кінофестивалем. Щодо всіх персональних даних, наданих Учасниками, Організатором або уповноваженими ними особами буде вжито заходів для забезпечення безпеки персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

5. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

5.1 Організатор не інформує аплікантів про причини відмови в участі в тій чи іншій програмі. 

5.2 Спори, пов'язані з цим Регламентом, вирішуються шляхом переговорів між сторонами.

5.3 Організатор має право приймати додаткові рішення, які не суперечать цьому Регламенту.

5.4 Регламент може бути змінений або доповнений. Актуальна версія Регламенту завжди доступна на офіційному сайті Кінофестивалю.

5.5 З усіх питань, пов’язаних з фестивалем, просимо звертатися за електронною адресою: info@oiff.com.ua.

FIO regulations

Партнери Одеського міжнародного кінофестивалю

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

БЦ "Олімпійський", вулиця Велика Васильківська, 72, поверх 9, офіс 1, Київ, Україна, 03150

©2023 від Odesa International Film Festival. Made in Ukraine 🇺🇦

bottom of page